КАФЕДРІ ОБРАЗОТВОРЧОГО ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА – 25!

Шановний Олександре Андрійовичу!

Шановні викладачі та співробітники кафедри

Дорогі студенти!


Деканат, профспілковий комітет та весь колектив художньо-педагогічного факультету щиро вітає Вас зі славним ювілеєм – 25-літтям з дня створення!

За роки плідної та динамічної роботи кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва виробила потужну систему освіти та виховання, засновану на національно-освітніх, виховних і мистецько-творчих традиціях українського народу.

Ми пишаємося науковими та творчими здобутками кафедри, колектив якої найбільшої уваги, сили, творчої снаги присвячує традиційній діяльності  з підготовки кваліфікованих кадрів для вітчизняної культури і мистецтва, відродженню, розвитку й збереженню невичерпної української національної спадщини та школи декоративно-прикладного мистецтва.

Дорогі ювіляри! Щиро бажаємо Вам творчого натхнення, міцного здоров‘я, незгасаючого бажання творити прекрасне, талановитих студентів! 

 У контексті проведення «Днів художньо-педагогічного факультету» продовжується «Тиждень кафедри», який приурочений 25-літтю кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Зусиллями викладачів кафедри (завідуючий кафедрою канд. пед. наук, професор Сташук О.А.) проводилися різноманітні заходи творчого та наукового спрямувань, у яких брали участь студенти та викладачі з різних факультетів університету, запрошені гості з інших установ та вишів Рівного, Полтави, Ужгорода, Луцька, Нетішина та інших міст України.

 


 

 

 

 

 

 

Так,23 жовтня 2017 року відбулися зустрічі з митцями та відомими майстрами декоративно-прикладного мистецтва, які в різні роки закінчили навчання на кафедрі. Проводилися міні-презентації та майстер-класи з різних технік декоративно-прикладного мистецтва:  ткання на вертикальній рамі, набивання на тканині, ліплення з глини, тригранно-виїмчасте різьблення по дереву, писанкарство та інші. Біля 120 осіб чи не вперше спробували ткати на рамі, ліпити та гончарити, різьбити по дереву.

 

 

 

 

 

 

24 жовтня 2017 року відбулося відкриття мистецької виставки «Творчі візії» викладачів кафедри. На виставці представлені художній текстиль Іванни Токар, художня кераміка Віри Чернієнко та живопис Олександра Сташука. Творчі роботи, виконані у різноманітних художніх техніках, створили цікавий виставковий ансамбль, який вдало доповнився короткими мистецтвознавчими виступами відомих науковців Руслани Шеретюк та Любові Крайлюк.  Варто відзначити присутність ректора РДГУ професора Постоловського Р.М., який під звучання «Гімну художньо-педагогічного факультету» відкрив виставку.

 

 

 

 

 

 

 

Того ж дня, 24 жовтня, проводився Круглий стіл «Міжнародна діяльність кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва: реалії та перспективи», ініційований та організований доктором історичних наук, професором кафедри Р.М.Шеретюк. У доступній формі, лаконічно та коротко, але доволі презентабельно, з використанням наочного матеріалу Руслана Миколаївна розповідала про чималі набутки викладачів та студентів кафедри, пов’язані з діяльністю в країнах зарубіжжя. Розповідала також і про власний досвід наукової роботи в Польщі. Привертає увагу чимала кількість зарубіжних виставок та презентацій, повідомлень та публікацій, в яких брали участь викладачі. У роботі Круглого столу взяв участь проректор з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи РДГУ професор Пелех Ю.В.

 

 

 

 

 

 

25 – 26 жовтня 2017 року проводилася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецький простір України: історія та виклики сучасності». 26 жовтня проводилися IV міжвузівські студентські мистецтвознавчі читання «Реформація в історії західноєвропейського та українського мистецтва», приурочені 500-літтю Реформації. Учасниками читань були студенти кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва РДГУ та студенти кафедри релігієзнавства і теології Національного університету «Острозька академія». Ініціатор та організатор заходу – професор Руслана Шеретюк

 

 

 

 

 

 

 

  

  «Тиждень кафедри» продовжує свою роботу.