Науково-дослідна робота викладачів кафедри театральної режисури відображає наукові інтереси та спрямування педагогів і проводиться  в рамках  кафедральної теми  «Проблеми методології та методики професійного навчання акторів і режисерів драматичного театру».

Наукові інтереси викладачів кафедри театральної режисури Рівненського державного гуманітарного університету спрямовані на дослідження проблем професійного навчання фахівців у галузі театрального ( сценічного) мистецтва. Теорія, історія режисури та майстерності актора, проблеми методології та методики професійного навчання акторів і режисерів драматичного театру – це основні напрямки наукових досліджень викладачів кафедри театральної режисури.

Викладачі   кафедри   постійно   брали  участь у міжвузівських і міжнародних науково-теоретичних науково-практичних конференціях з проблем культурно – освітньої    роботи,    педагогіки    вищої    школи мистецтвознавства у містах Києві, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Рівному та ін. Про результативність наукової роботи свідчить кількість публікацій (статей, тез доповідей, навчально-методичних розробок).

Доценти кафедри Богатирьов В.О., Стихун Н.В., Борейко Г.Д. є авторами навчальних посібників з дисциплін, які вони викладають.

Кафедра підтримує постійні творчі і наукові зв’язки з Київським державним університетом театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, Національним університетом культури і мистецтв, мистецьким об’єднанням “Курбас-центр” м.Київ, Київською муніципальною академією циркового та естрадного мистецтв, Білоруським університетом культури (м.Мінськ) а також спорідненими вузами та філіями уТернополі, Івано-Франківську,  Харкові, Львові, Луцьку, Запоріжжі з метою обміну педагогічним та творчим досвідом, науково-творчою інформацією та друкованою продукцією.

На кафедрі працюють 3 наукові студентські гуртки з проблем теорії та історії театрального мистецтва, технології режисерського мистецтва, мистецтва художнього слова, якими керують висококваліфіковані фахівці у кожній з галузей професійного навчання.

Науково-творча робота викладачів кафедри в театральної режисури в основному полягає у постановці вистав (курсові вистави та вистави на сцені професійних театрів), постановці концертів та концертних номерів, участі в концертах ведучих та читців. Крім того науково-творча робота полягає у написанні сценаріїв та постановці різноманітних культурно-масових заходів театральних видовищ, участі в професійних конкурсах оглядах, фестивалях, режисурі телепередач, постановці танцювальних та пластичних номерів тощо.