Кафедра хореографії є складовою частиною художньо-педагогічного факультету  Рівненського державного гуманітарного університету.

У 1987 році з метою підготовки кваліфікованих працівників у галузі народного танцю відкрито кафедру хореографії. Були запрошені досвідчені  фахівці, в тому числі доценти В.М. Пуйов та В.В. Пуйова, яка і очолила кафедру. Упродовж 1987-середини 1990-х років на кафедрі працювали М.М. Гранкін, В.В. Баранов, А.В. Кушнарьова, М.Б. Кудрявцева, В.Я.Мовчан, А. С. Крикончук. З 1989 по 1992 роки на кафедрі працював О.Ю.Мельник – автор понад п’ятнадцяти повнометражних балетів. З 1992 року і до сьогодні на кафедрі викладає Л.А. Зань. В період з 1993 по 2002 рр. починають активно працювати випускники кафедри А.В. Самохвалова, Р.Л. Горбачук, О.І. Нестерук, В.А. Гордєєв, Т.Й. Лобан, Д.І. Манелюк, Л. А. Маркевич, Е. В.Манелюк, А.В. Скоцький, О.Ю. Гордєєва, О.А. Горбенко, С.В.Рабченюк

У 1999 році був створений Рівненський державний гуманітарний університет, що спонукало до об’єднання  в одну кафедру хореографії, на якій навчаючись студенти можуть брати участь у  чотирьох колективах, а саме:

  • Ансамбль народного танцю «Візерунки»;
  • Ансамбль сучасної хореографії «Неоданс»;
  • Ансамбль бального танцю «Флеш»;
  • Ансамбль «Хореографічні мініатюри».

Ансамблі активно виступають на звітних концертах кафедри хореографії і університету, міста, а також неодноразово беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах де займають призові місця.

Реалізація освітньої програми 2021 року на кафедрі хореографії відбувалась за стандартами Soft  Skills.

Відповідно до навчального плану першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, зважаючи на вимоги Стандарту спеціальності 024 Хореографія,  були внесені такі зміни:

  • збільшено кількість кредитів і, відповідно, кількість годин навчального плану з практики;
  • у навчальний план внесені дисципліни з урахуванням регіонального аспекту та дисципліни за вимогами Soft Skills.

Також, щодо навчального плану другого (магістерського) рівня вищої освіти, зважаючи на вимоги Стандарту спеціальності 024 Хореографія,  були винесені такі зміни:

  • збільшено кількість кредитів і, відповідно, кількість годин

навчального плану з практики;

  • додали педагогічну практику;
  • у форму атестації здобувачів, окрім захисту кваліфікаційної

роботи (теоретичної частини) внесли творчу роботу (проєкт студента), який передбачає проведення аналізу та практичної розробки з подальшим втіленням ідеї у велику хореографічну форму.

Також для зворотнього зв’язку із випускниками кафедри було створено сторінку у ФБ  «Асоціацію випускників кафедри хореографії»

https://www.facebook.com/groups/557338582344038/

Результат освітнього процесу кафедри хореографії визначає динаміку мистецької спрямованості випускників. Випускники, що працюють в аматорських та професійних хореографічних колективах, займаються у школах мистецтв, студіюють у приватних школах як на теренах України, так і в ближньому та далекому зарубіжжі (Білорусія,  Росія, Польща, Італія, Іспанія, Канада, США, Ізраїль, Парагвай). Зокрема, прем’єр-соліст Берлінської опери Олег Климюк, педагог-хореограф школи хореографії в м. Барселона Олена Нестерук (Іспанія), головний балетмейстер Львівського державного театру опери та балету Сергій Наєнко, провідні солісти цього ж театру Ольга Дмитрієва, Віталій Рижий, художні керівники та постановники ансамблю «Червоні черевички» Марія та Володимир Чмирі (м. Львів), художній керівник та постановник ансамблю народного танцю «Волиняночка» Олексій Козачук (м. Луцьк), президент Всеукраїнської організації «Україна танцювальна» та асоціації спортивного танцю Волинської області Сергій Кравчук, директор, голова балетмейстерів приватної школи хореографії м. Сарни Сергій Галушко.

Кафедрою хореографії укладені угоди з управліннями культури Західного регіону України на підготовку та працевлаштування фахівців в галузі хореографічного мистецтва. За останній час значно збільшився попит на висококваліфікованих фахівців-хореографів  у Західному регіоні України. Це насамперед пов’язано з тим, що майже у кожній області регіону є вищий навчальний заклад, при якому існують або відкриваються кафедри хореографії, які і є замовниками та роботодавцями для фахівців даної кваліфікації. Разом з тим, кафедра хореографії РДГУ забезпечує кадрами Дубенський коледж культури та мистецтв, Дубенський та Сарненський педагогічні коледжі, які входять у структуру Рівненського державного гуманітарного університету.

Також кафедра забезпечує кадрами мистецькі та культурно-освітні заклади, державні установи, громадські організації Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей.

Кафедрою хореографії ведеться активна робота у напрямку:

  • налагодження партнерських стосунків з потенційними роботодавцями;
  • забезпечення проходження практик в закладах освіти та культури, а також в інших установах та організаціях, передусім, державної формивласності, на місцях майбутнього працевлаштування;
  • індивідуальна робота зі студентами щодо методів самостійного пошуку роботи,планування кар’єри, складання резюме тощо;
  • сприяння працевлаштуванню випускників за місцем їх проживання.

Заходи щодо покращення стану з працевлаштування випускників спеціальності «Хореографія»:

– налагодження ділових стосунків з потенційними роботодавцями;

– розвиток соціального партнерства з роботодавцями, насамперед, з закладами освіти та установами та організаціями державної та комунальної формивласності;

– накопичення та оновлення банку даних потенційних роботодавців (підприємств,установ та організацій);

– створення інформаційного банку даних щодо вакансій та вимог до їх здобувачів;

– моніторинг ринку праці регіону щодо потреби у кадрах на найближчі роки;

– забезпечення проходження практик в закладах освіти та культури, а також в інших установах та організаціях, передовсім, державної форми власності, на місцях майбутнього працевлаштування та надання першого робочого місця;

– індивідуальна робота зі студентами щодо методів самостійного пошуку роботи, планування кар’єри, складання резюме тощо;

– роз’яснювальна робота основних положень законодавчих норм з питань працевлаштування;

– сприяння працевлаштуванню випускників за місцем їх проживання.

Відповідно до результатів працевлаштування випускників РДГУ спеціальності «Хореографія» упродовж останніх 3 років маємо акцентувати увагу на стабільному зацікавленні фахівців даної кваліфікації. Підготовка фахівців спеціальності «Хореографія» забезпечує якісне комплектування кадрами, насамперед, Будинків культури Рівненської області та інших регіонів України. Основним замовником та роботодавцями для фахівців даної спеціальності є районні та міські відділи (управління) культури та освіти України та Рівненської області, зокрема.

Упродовж років на кафедрі хореографії плануються зустрічі студентів із стейкхолдерами в галузі хореографічного мистецтва: головним балетмейстером Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка В.С. Замлинним, провідним солістом балету Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Андрієм Михаліхою, провідним солістом балету Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного Олександром Волошиним, заслуженим артистом України, художнім керівником заслуженого самодіяльного ансамблю танцю «Полісянка» О.В. Лєвашовим, Відмінником освіти України, балетмейстером Зразкового театру-студії «Маленький принц» та Народного молодіжного тетру «Від Ліхтаря» Рівненського міського Палацу дітей та молоді О.Й. Додчук, начальником Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Т.А. Максименком.

Стейкхолдери час від часу проводять майстер-класи для студентів кафедри з підготовки фахівців в галузі хореографії. Колективом кафедри було проведено чимало спільних заходів зі стейкхолдерами з наукового консультування: керівників колективів бального танцю у спілці UDSC, Центру дитячої та молодіжної творчості «ДИВО» м. Луцьк, дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», тренерів Федерації художньої гімнастики в Рівненській області, керівників хореографічних колективів КЗ «РМПК» РМР м. Рівне, викладачів, керівників закладів культури клубного типу Волинської, Львівської, Рівненської, Хмельницької та Тернопільської областей у співпраці з Рівненським центром підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Зважаючи на той факт, що переважна кількість магістерських досліджень спрямовуються на розвиток теоретичних і прикладних проблем спадщини хореографічного мистецтва України, її місця у сучасному соціокультурному просторі та створенні умов для вільного розвитку їх творчих здібностей, а студенти заочної форми навчання – переважно, практики сфери хореографії, тематика досліджень узгоджується з місцями роботи випускників.

Посилання на сторінку Асоціації випускників кафедри хореографії РДГУ

https://www.facebook.com/groups/557338582344038/permalink/1116968303047727/

Відомі випускники кафедри хореографії

Львівська національна опера

Сергій Наєнко – балетмейстер-постановник    https://opera.lviv.ua/type/baletna-trupa/

Провідні солісти  https://opera.lviv.ua/type/baletna-trupa/ :

Юлія Міхалиха

Андрій Міхалиха

Солісти   https://opera.lviv.ua/type/baletna-trupa/ :

Анастасія Гнатишин

Мирослав Мельник

Ольга Фабіянська

Володимир Судомляк  – артист балету  https://opera.lviv.ua/type/baletna-trupa/

Рівненський український академічний музично-драматичний театр

Артисти балету http://dramteatr.com.ua/balet/ :

Ольга Головач

Маргарита Самофал

Ірина Чайка

Наталія Маткова

Надія Полідвор

Марина Єфімчук

Катерина Бондарець

Дмитро Москалик

Ярослав Чевелюк

Павло Гринюк

Андрій Франчук

Волинський академічний обласний український музично драматичний театр імені Т.Г. Шевченка
Ігор Власюк – заступник директора https://teatr-volyn-ua.translate.goog/workers/admins?_x_tr_sl=uk&_x_tr_tl=ru&_x_tr_hl=ru&_x_tr_pto=sc

Володимир Замлинний – головний балетмейстер  https://teatr-volyn-ua.translate.goog/workers/creatives?_x_tr_sl=uk&_x_tr_tl=ru&_x_tr_hl=ru&_x_tr_pto=sc

Одеський академічний театр музичної комедії імені Михайла Водяного http://muzkomediya.com/collective/ballet

Солісти балету вищої категорії

Олександр Волошин

Люсіне Оганнісян

Артистка балету вищої категорії

Діна Песоцька

Львівський національний університет ім. Івана Франка

Кафедра режисури та хореографії

Олександр Плахотнюк -доцент , кандидат мистецтвознавства https://kultart.lnu.edu.ua/employee/plahotnyuk-oleksandr-anatolijevych

Оксана Рихальська -асистент https://kultart.lnu.edu.ua/employee/rykhal-s-ka-oksana-volodymyrivna

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Кафедра хореографії та мистецтвознавства

Андрій Бойко – викладач кафедри https://sites.google.com/view/anniversaryldufk2021/б#h.278e01rpj2el

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв

Кафедра хореографії

Володимир Грек – завідувач кафедри хореографії, заслужений діяч мистецтв України https://kmaecm.edu.ua/specs/grek-volodymyr-anatolijovych

Хмельницька державна педагогічна академія http://kgpa.km.ua/node/1086

Кафедра хореографії

Галина Матущак  – викладачка кафедри

Сергій Сандульський – викладач кафедри

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Кафедра сценічного мистецтва і хореографії

Юрій Скобель

Наталія Кирильчук  – старший викладач https://ksmh.pnu.edu.ua/кирильчук-наталія-петрівна/

Криворізький державний педагогічний університет

Кафедра музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки

Катерина Маркіна – викладач кафедри https://kdpu.edu.ua/muzykoznavstva-instrumentalnoi-ta-khoreohrafichnoi-pidhotovky/zahalna-informatsiia/pro-kafedru.html

Волинський фаховий коледж культури і мистецтв імені І.Ф. Стравинського Волинської обласної ради https://www.vfkkim.com.ua/structure/departments/цк-хореографії

В’ячеслав Лопанов – викладач циклової комісії

Микола Цапяк – викладач циклової комісії

Теребовлянський фаховий  коледж культури і мистецтв

Мирослав Сенько – викладач кафедри хореографії

Тульчинський  фаховий коледж культури

Викладач кафедри народної хореографії Світлана Бегас  https://uatkk.net/wp-content/uploads/2018/12/Prezentatsiya-TSK-HRG-2020.pdf

КЗ ЛОР Львівський фаховий коледж культури і мистецтв

Викладачі хореографічних дисциплін https://lkkim.lviv.ua/fileadmin/user_upload/Navchalnii_proces/Pedkolektiv/Spiski_pracivnikiv_LFKKiM.pdf

Юрій Бугрин

Єлизавета Гуршал

Оксана Зварич

Відділ культури і туризму виконкому Металургійної районної у місті Кривий Ріг ради

Василь Чумак – завідувач відділу http://www.mtlrg-kr.gov.ua/node/1208

ВСП «Івано-Франківський коледж фізичного виховання»

Василь Гринюк – викладач дисципліни «Теорія і практика викладання спортивних танців» https://www.kfv.if.ua/tsyklova-komisiya-gimnastyky/

Національний академічний ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк

Артисти балету https://www.facebook.com/gutsuliya

Володимир Клодницький

Анатолій Лисий

Випускники кафедри, що відкрили свої власні школи танцю  та працюють артистами балету за кордоном

Канада 

Dance Stream Studio 

Олена та Сергій Швайцер – керівники та постановники https://www.facebook.com/thedancestream

США

ZUMBA Fitness Instructor у D’s Fitness

Наталія Стімерман https://www.facebook.com/nataliya.stinerman

Іспанія

Ансамбль танцю «ДЕЛЮКС ДАНС»

Оксан Лотоцька – керівник та постановник https://www.facebook.com/oksana.lototska.1

Словенія

Ансамбль танцю «TAN-DEM»

Тетяна Чернілогар (Споданчук) керівник та постановник https://www.facebook.com/Goriska.Knjiznica/photos/a.1709598242433992/1709598545767295/

Шановні випускники кафедри!

Надавати інформацію про ваші науково-мистецькі здобутки просимо на адресу: maneluk_d@i.ua

Контактний телефон +380506552711