Шевченківські мистецтвознавчі читання

27 березня 2019 р. в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулися П’яті студентські мистецтвознавчі читання «Живописний світ Тараса Шевченка: ґенеза творчого методу митця», присвячені 205-річчю від дня народження художника. Їхні учасники – студенти художньо-педагогічного факультету спеціальності 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” Рівненського державного гуманітарного університету. Куратор акції – д.іст.н., проф. Р. М. Шеретюк.

Предметом наукових дискусій стали питання ідейної програми та стилістичних особливостей мистецької спадщини Тараса Шевченка. Так, Анастасія Бачинська (ІІІ курс) у своєму виступі проаналізувала вплив творчої манери Карла Брюллова на малярство Тараса Шевченка. Марія Федюра (ІІІ курс) закцентувала на естетичних та стилістичних аспектах «Автопортрету» Т. Шевченка (1840 р.). Аліна Мартинюк (ІV курс)  розкрила  композиційні та колористичні характеристики художнього твору «Марія» (1840 р.). Марія Бориславська (ІV курс) здійснила мистецтвознавчий опис і аналіз живописного полотна «Одаліска» (1840 р.). Дарина Павлюк (ІV курс) розкрила романтичні візії «Циганки-ворожки». Ольга Кондратюк (ІV курс)  зосередилася на концепції живописного полотна «Селянська родина» (1843 р.). Юлія Куліда (ІV курс) дослідила стилістичні та сюжетно-композиційні аспекти живописного твору «В гаремі» (1843 р.). Марія Баняс (ІІІ курс) присвятила свій виступ «Почаївським» акварелям Тараса Шевченка (1845-1846 рр.).

Заключна частина мистецтвознавчих читань була присвячена мистецькому доробку Тараса Шевченка періоду заслання (1847-1857 рр.). Його загальний огляд провела Катерина Стасюк (ІV курс). Ірина Дибач (ІV курс) здійснила мистецтвознавчий опис і аналіз графічного твору «Щасливий ловець», а Іван Перетятько (ІV курс) розкрив соціальний зміст твору «Байгуші під вікном».