115 річниця від дня народження Уласа Самчука

Рівненщина відзначає 115 річницю від Дня народження Уласа Самчука. У рівненському музеї ім. У. Самчука відбулися літературні читання «Нарід чи чернь!». Спілка письменників, просвітяни, музеєзнавці, викладачі і студенти кафедри культурології та музеєзнавства художньо-педагогічного факультету РДГУ долучилися до вшанування пам’яті письменника. Зокрема, доцент Валентина Тюска розповіла про Карпатську Україну,описану в романі «Гори говорять», а студентка кафедри культурології та музеєзнавства 3-го курсу МСКД Пінчук Карина декламувала уривок з цього твору. Оскільки творчість письменника наскрізь пронизана ідею визволення українського народу, його боротьби і тернистого шляху, то цей роман надзвичайно актуальний у наше час. У музеї Уласа Самчука завжди проходять заходи унікально . Адже окрім всіх відомих романів і творів автора, кожного разу відкриваються все нові факти із життя письменника, які, однозначно, варті уваги і дослідження. Кожен із присутніх мав змогу висловити свою думку щодо його творчості й акцентувати увагу на головних ідеях і проблемах, що порушував автор у своїх творах, які є актуальними сьогодні як ніколи! Адже завдяки таким людям, як Улас Самчук формуються справжні люди України, свідомі й готові боротися за незалежність та волю свого народу.
19.02.2020 р.