Студентська науково-мистецька інсталяція

17 жовтня 2022 р. на художньо-педагогічному факультеті відбулася науково-мистецька інсталяція «Сучасне мистецтво крізь призму художніх творів на підтримку України в російсько-українській війні 2022 р.». Її учасники – студенти І курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (куратор заходу – професор Шеретюк Р.М, навчальна дисципліна «Теорія мистецтва»).
Завдання навчального семінару-дослідження полягало в тому, щоб на прикладах творів сучасного мистецтва, які створені за кордоном на підтримку України, дослідити новітні явища у світовому художньому процесі, зокрема, охарактеризувати актуальну тематику мистецтва, його провідні види, а також нові вияви, форми, техніки сучасного образотворення. У цьому контексті увазі присутнім були запропоновані виступи: «Графіка» (мистецький аналіз обкладинок провідних ЗМІ з приводу війни в Україні), «Плакат» (презентація серії плакатів закордонних митців на підтримку України), «Живопис» (огляд мистецьких робіт на військову тематику, створених закордонними авторами, а також штучним інтелектом), «Іконопис» (розповідь про польського іконописця, котрий пише свої роботи на дошках з-під ящиків зі зброї з Маріуполя), «Стріт-арт» (представлення вуличних стінописів Європи та світу з виразним проукраїнським акцентом), «Перформанс» (огляд знакових світових арт-акцій, що актуалізували питання насильства у війні), «Мистецтво як пророцтво» (повідомлення про живописні роботи, які запрограмували загибель крейсера «Москва» і руйнацію Керченського мосту) і «Мистецтво швидкого реагування» (приклади інтерпретації академічних творів живопису відповідно до реалій сьогодення).