Презентація книги «Юстин Омельчук – сотник Журба. Матеріали до біографії. Листи. Спогади» відбулася 15 жовтня 2022 р. у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки, світлиця. Її організували доцент кафедри івент-індустрій, культурології та музеєзнавства РДГУ Валентина Тюска (сценарій, ведуча) спільно із родиною Омельчуків – авторами книги. Видання є першою документально – історичною реконструкцією життя та діяльності Юстина Михайловича Омельчука.
Юстин Михайлович Омельчук – один з організаторів та учасник товариства «Просвіта» на Рівненській Волині, член ОУН(м)-УПА, в’язень польського концтабору «Береза Картузька» та радянського Степлагу. До видання увійшли також епістолярій та віршова спадщина Юстина Омельчука періоду заслання у ГУЛАЗі.
Під час презентації виступили: інженер-енергетик, ветеран Народного Руху України, народний депутат Верховної Ради України ІІ скликання, син,співавтор книги Роман Омельчук; кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту літератури Національної академії наук України, онука, співавтор книги Олеся Омельчук; кандидат історичних наук, доцент кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування Олександр Крупка; відповідальний секретар правління Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Мирослава Косарєва; журналістка, письменниця Людмила Марчук; просвітянин, член Національної спілки кобзарів України, Національної Всеукраїнської музичної спілки Назар Волощук; лірник Андрій Ляшук; журналіст Анатолій Гуменюк; художник з Демидівщини Олег Панасюк; журналіст, ведучий радіо-проекту «Унікальна людина» Володимир Ісаєв; лікар, онука капелана «Поліської Січі» Тараса Бульби-Боровця Лариса Симонович.
На заході прозвучали: старовинний кант про Почаївську Божу матір «Ой зійшла зоря вечоровая», повстанські пісні «Гей там далеко на Волині» та «Про Поліську Січ – УПА». Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України. Фото дійства: Анатолія Похилюка та Валерія Швеця.
Презентація проведена згідно плану роботи та в рамках тижневих заходів управління культури і туризму ОДА з нагоди 80- річчя створення УПА.