Життя кафедри івент-індустрії, культурології та музеєзнавства за травень, 2023

Продовжується війна, нав’язана рф Україні.
– Продовжується прийом статей до фахових науко-метричних збірників «Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку» (напрями «мистецтвознавство» і «культурологія») категорії «Б», вип. 44 і вип. 45. Напрям «мистецтвознавство» конкретизовано за спеціальностями 034 «Культурологія», 023 «Образотворче, декоративно-прикладне мистецтво. Реставрація», 024 «Хореографічне мистецтво», 25 «Музичне мистецтво», 026 «Сценічне мистецтво», 027 «Музеєзнавство. Пам’яткознавство». Відкрито нові напрями «Дизайн» і «Менеджмент соціокультурної діяльності». Здійснюється прийом статей й до науко-метричного альманаху «Актуальні питання культурології». Вип. 22.
– 8.05 розпочинається реєстрація здобувачів в/о для складання ЄВІ. За детальною інформацією прохання звертатися до Приймальної комісії, доц. Тюски В.Б. чи проф. Виткалова С.В.
– На кафедрі здійснює підвищення кваліфікації група науково-педагогічних працівників кафедри Бібліотекознавства й інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ ім. Лесі Українки (травень-червень).
– Проф. Виткалов С.В. братиме участь у засідання ГЕР НАЗЯВО (26.05).
– Попередній захист бакалаврських досліджень здобувачів в/о д. і з. ф. н. відбувся на кафедрі 15.05 о 10.00.
– 18.05 о 10.00 відбулося засідання секції Звітної наукової конференції, в якій взяли участь і виступили 9 осіб (орг. – проф. Виткалов В.Г. і проф. Виткалов С.В.), зокрема 4 НПП та 5 студентів: В.Баніт, В.Савчук, Д.Валікова, С.Мариніч, І.Мисюк.
– Здобувачі вищої освіти І курсу спец. 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» А.Демковець, Д.Дем’янець та доц. Тюска В.Б. взяли участь у популяризації нематеріальної культурної спадщини в рамках проєкту «Міжнародний вишитий рушник єднання» «Цвіт вишиванки», КЗ «Рівненський ОЦНТ» РОР (19.05), за що відзначені Подякою директора Центру І.В.Рачковської.
– 19.05 в РДГУ (секція «Молодий мистецтвознавець» – для студентів кафедри) відбудеться міжнародна наукова студентська конференція «Наука. Освіта. Суспільство очима молодих». Прохання до 13.05 подати теми виступів та тези доповідей (повних 2 с.) куратору СНТ «Афіна» проф. Виткалову С.В.
– 17.05 відбувся захист дисертаційного дослідження І.О.Антипіної на тему «Музично-хорова освіта Сіверського краю в контексті української мистецької традиції кінця ХХ – початку ХХІ століття», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 034 «Культурологія» / НМАУ ім. П.І.Чайковського, офіційними опонентами якої призначено д-ра культурології, проф. Виткалова С.В. та д-ра миств., проф. Шумиліну О.А. (ЛНМА ім. М.В.Лисенка).
– 13.05 о 13.00 в Органній залі обласної філармонії відбувся концерт вокально-інструментального квартету КЗ «РОЦНТ» «Коли ми разом».
– Студенти спеціальностей кафедри 11.05 брали участь у зустрічі «між секторальний діалог щодо залучення молоді як публічних управлінців у Рівненській області», організовану Рівненським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з міжрегіональним Управлінням НАДС у Волинській та Рівненській областях за підтримки Департаменту освіти і науки Рівненської облдержадміністрації (орг. – проф. Виткалов С.В.).
– Проф. Виткалов С.В. рецензував методичні рекомендації з проведення музейної частини музейно-архівної практики для здобувачів ступеня в/о «Бакалавр» спец. 032 «Історія» (автор – к. іст. н., доц. НаУ «Острозька академія» Бондарчук В.О., 10.05).
– Проведено екскурсійну поїздку студентів, НПП, співробітників РДГУ та установ культури і мистецтва міста, а також колишніх випускників (стейкхолдерів) кафедри, що працюють у мережі (фахові коледжі та установи культури Луцька, Дубна) до Закарпаття (Яремне, Верховина, Буковель) із відвіданням «долини перцю», гуцульського весілля, музейної мережі: магії, музею музичних інструментів, музею дримби; майстер-класів із гри на трембіті, приготування страв місцевої кухні, відвідування пам’яток природи, термальних ванн із подальшим відпочинком на турбазі «Буковель». Під час поїздки обговорено чимало питань професійного становлення молоді. Екскурсія традиційно супроводжується оригінальним відеофільмами про майбутні об’єкти споглядання чи відвідування культурних пам’яток (орг. – С.В.Виткалов, 06-07.05).
– Проведено настановчу конференцію з переддипломної практики здобувачів ОС в/о «Бакалавр» ІV курсу (5.05).
– 5.05 відбулося засідання галузевої експертної ради (ГЕР) НАЗЯВО, в якому брав участь проф. Виткалов С.В.
– НПП кафедри відвідали стендап-програму відомих українських гумористів «Бампер і Сус» в МБК (3.05).
– 2.05 на засіданні СНТ «Афіна» кафедри відбулася культурологічна дискусія на тему «Соціокультурна сфера в умовах суспільних трансформацій» (огр. – голова СНТ «Афіна» О.Лобур), в якій взяли участь і студенти кафедри театральної режисури та НПП кафедри.