Лекція – візуалізація з сучасного мистецтва

18 жовтня 2023 р. для студентів 1 курсу спеціальності 014.12 ОС (Образотворче мистецтво) була проведена інтерактивна лекція у рамках вивчення дисципліни «Теорія мистецтва» (викладач – професор Руслана Шеретюк). Творчою лабораторією навчального заходу стала виставкова зала ТРЦ «Happy. Mall», а візуально-дослідницьким інструментарієм – експозиція творів сучасного мистецтва «-NOT- interested» / «-НЕ- зацікавлені» молодої плеяди талановитих рівненських митців (Ольга Полянська, Павло Бенедюк, Tanbelia, Оксана Черначук-Меньшикова, Ярослава Гузь).

Художні твори, представлені на виставці «-NOT- interested» / «-НЕ- зацікавлені», репрезентують провідні риси новітнього мистецтва. Гранично тонке відчуття сьогодення відображене в актуальній тематиці авторських робіт: патріотичній, екологічній, тіла й тілесності, пандемії і самоізоляції, викликів інформаційного суспільства тощо. Водночас сучасне мистецтво характеризує відсутність естетичних і технічних обмежень у засобах художньої виразності; воно руйнує стереотипи і шаблони практик минулого в осягненні і художньому переосмисленні навколишньої дійсності. Виставка «-NOT- interested» / «-НЕ- зацікавлені» є цьому яскравим підтвердженням.

Реалізація інноваційних методик в навчальному процесі не лише поглиблює і закріплює теоретичні знання, а й розвиває уміння і навички їх практичного застосування та підвищує пізнавальну активність і професійну мотивацію студентів.