Шевченко постмодерний

12 березня 2024 р. на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука художньо-педагогічного факультету РДГУ відбулася студентська науково-мистецька інсталяція «Шевченко постмодерний», присвячена 210-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Захід складався з двох частин. Перша – це наукові виклади студентів 3-го курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (керівник – професорка Руслана Шеретюк). Студенти досліджували постать Тараса Шевченка в контексті сучасного українського мистецтва (Ілона Пушкова), аналізували його образ крізь призму новітніх витворів стріт-арту (Любов Бендюг), а також творчих проєктів української поп-культури, зокрема виставки «Квантовий стрибок Шевченка» (Вікторія Буднік). Водночас вони виявили, що Шевченко – один із центральних персонажів вітчизняного постмодерністського арту (Ольга Ільчук), а ще він продовжує писати слова до пісень українських артистів (Тетяна Бондар). Не обійшли студенти увагою й питання творчості Тараса Шевченка в інтерпретації штучного інтелекту (Марія Касаткіна).

Друга частина івенту – це представлення й обговорення мистецьких робіт студентів 3-го курсу спеціальності 023 ОМДМР, що були виконані ними в межах навчальної дисципліни «Художньо-комп’ютерна графіка» (керівник – викладачка Ярослава Гузь). Творчі проєкти студентів РДГУ взяли участь в онлайн-виставці «З Україною в серці», присвяченій  творчості Тараса Шевченка в галереї «Мистецтво Слобожанщини» у Харкові.

Студентська науково-мистецька інсталяція пройшла у невимушеній, камерній обстановці, що сприяла творчо-інтелектуальній комунікації студентів і викладачів кафедри ОДПМ РДГУ (Іванна Токар, Ярослава Вернюк, Ірина Локшук, Ярослава Гузь, Руслана Шеретюк).