«Присутність» – персональна виставка Віри Чернієнко

Початок квітня для рівнян та гостей міста знаменувався цікавою подією – відкриттям персональної художньої виставки членкині Рівненського відділення Спілки художників України Віри Чернієнко. Обіймаючи посаду старшого викладача кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука Рівненського державного гуманітарного університету, пані Віра постійно працює одночасно у декількох мистецьких спрямуваннях – у живописі, графіці, художній кераміці, створює надзвичайно цікаві та оригінальні роботи. Але найбільше мисткиня відома та знана серед поціновувачів мистецтва як кераміст. Завдяки «вогненно-сонячним» роботам (керамічні роботи проходять процес випалювання у спеціальній керамічній печі при високій температурі) вже давно зійшла на поважний мистецький поміст серед митців Рівного та усієї України. Знають її роботи і за кордоном, так, в кінці березня відбулося відкриття масштабної художньої виставки викладачів означеної кафедри у місті Жешув (Польща), у якій пані Віра взяла участь.

Чим саме приваблює кераміка Віри Чернієнко? Персональна виставка, яка називається «Присутність», дає змогу відповісти на таке запитання. Найперше, створені художні образи приваблюють, вражають і хвилюють завдяки тематичному та змістовному різноспрямуванню – вони філософсько-задумливі, меланхолійні, життєстверджуючі, спокусливі, але завжди переконливі. До того ж, роботи надзвичайно активні завдяки багатству пластичних форм, кольорових відтінків, несподіваних ракурсів… Свою персональну виставку Віра Чернієнко присвятила поважній даті – 100-річчю від дня народження її батьків.

Дякуємо, шановна пані Віро, подальших Вам творчих успіхів!