Вангогівські читання

24 жовтня 2023 року, до 170-ої річниці від дня народження однієї з найвідоміших постатей західноєвропейського мистецтва ХІХ ст. – нідерландського художника-постімпресіоніста Вінсента ван Гога (1853 – 1890), на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука художньо-педагогічного факультету РДГУ відбулися студентські наукові «Вангогівські читання». Науковий проєкт здійснено в рамках навчальної дисципліни «Історія образотворчого мистецтва». Учасники: студенти 3-го курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Куратор заходу: професорка Руслана Шеретюк.

Дмитро Климчук виступив із доповіддю «Вінсент ван Гог: життєва історія людини і митця». Вікторія Буднік дослідила сюжетику, стилістику і символіку «Пари черевиків» ван Гога. Дарина Ковальчук розкрила специфіку вангогівських натюрмортів, а Тетяна Бондар докладно зупинилася на композиційних і колористичних аспектах пейзажів славетного митця. Об’єктом дослідницької уваги Софії Трофімук стали автопортрети Вінсента ван Гога. Ольга Ільчук здійснила мистецтвознавчий опис і аналіз живописного твору В. ван Гога «Соняшники». Зрештою, Ірина Солончук  висвітлила питання місця і ролі постаті ван Гога в культурі і мистецтві доби  постмодерну.

Камерна обстановка і атмосфера наукових мистецтвознавчих читань сприяли ненав’язливому діалогу студентів про життя і творчий шлях видатного художника Вінсента ван Гога.